Δ’ Εθνική :Ήττα σοκ για Τηλυκράτη

Ήττα σοκ σήμερα για τον Τηλυκράτη που έχασε μέσα στην Λευκάδα από τον Ακαρνανικό Φυτειών με 1-0. Ο Τηλυκράτης στο πρώτο ημίχρονο δεν απέδωσε καλό ποδόσφαιρο και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 11΄ όταν ο Λαυράνος με πλάσε πέτυχε το 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές του κ. Κατηφόρη ο Τηλυκράτης ανέβασε την απόδοση του και είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες για να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας που σίγουρα τον δικαιούταν, και ίσως και κάτι παραπάνω.

Διαιτητής ήταν ο κ. Μουρτζάκης, με βοηθούς του τους κ. Φραγκούλη και κ. Πασχάκη όλοι τους του συνδέσμου Αχαΐας.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Λιάσκος Α., Κωστακιώτης(49΄ Βαρτζιώτης), Μελισσινός, Καλδάνης(37΄ Λιάσκος Ρ.), σαλαπάτας, Βάλβης(69΄ Κολόκας),  Χριστοδούλου, Δήμας, Κτενάς, Σιδηρόπουλος, Ζαβιτσάνος.

ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ: Σακκάς, Αλεξανδρής(67΄ Κελεπούρης), Μπακαδήμας, Λαυράνος(60΄ Παπαδήμας), Ευαγγέλου, Λιάσκος, Τεγούσης, Πάσσας(80΄ Μπαλωμένος), Παστρωμάς, Μπίρχος.