Επιτυχίες για τον στίβο της Πρέβεζας

Χρυσή σελίδα στην ιστορία του συλλόγου “Φ.Σ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ” έγραψαν οι αθλητές και οι αθλήτριες που συμμετείχαν στο διασυλλογικό πρωτάθλημα πανπαίδων -πανκορασίδων(ηλικίας έως 15 ετών)που έγινε στα Γιάννενα την 5 Απριλίου 2009.
Για πρώτη φορά ο σύλλογος αναδείχτηκε ΠΡΩΤΟΣ στη γενική βαθμολογία με 174 βαθμούς.

Η μεγάλη σε αριθμό συμμετοχή (σύνολο 40 παιδιών) και η βαθμολόγηση σχεδόν όλων, ήταν καθοριστική για την ανάδειξη του συλλόγου στην 1η θέση,πράγμα που δείχνει την σοβαρή δουλειά που γίνεται καθημερινά από τους προπονητές: ΜΑΝΩΛΗ ΜΥΛΩΝΑ, ΔΗΜΗΤΡΗ ΓΙΩΡΓΟΠΕΤΡΗ, ΒΙΚΥ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ και ΚΩΝ/ΝΑ ΜΠΑΡΚΑ.
Τα αποτελέσματα των αθλητών –τριών ήταν:

ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ

1. ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ -σφαιροβολία-11.86μ              2. ΚΑΡΑΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-3000μ βάδην-17.48΄ 3. ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑ ΑΝΤΙΓΟΝΗ – 80μ εμπόδια-14’’10   4 .ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΛΕΝΗ-δισκοβολία-25.90 5. ΧΡΗΣΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ-1000μ- 2΄41’’                        6. ΚΑΤΣΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – ύψος – 1.70μ

7. ΠΗΛΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – 300μ εμπόδια – 46’’50                8. ΙΣΠΟΓΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ – τριπλούν- 12.35μ

ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ

1. ΚΑΡΑΛΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ – 150μ – 21’’ 20                      2. ΒΡΥΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – δισκοβολία -36.50μ 3. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΑ – 3000μ βάδην – 18΄10’’         4. ΜΠΛΑΤΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ακοντισμός – 41.50μ 5.ΚΑΡΤΕΖΙΝΗ ΣΤΕΛΛΑ – ακοντισμός – 29.50μ

6. ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ300 ΑΓΟΡΙΑ(ΧΡΗΣΤΟΥ,ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ,ΠΗΛΙΟΣ,ΤΡΑΥΛΟΣ)

ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ

1. ΔΗΜΑ ΔΑΝΑΗ – 80μ εμπόδια – 14’’80                         2. ΜΟΛΑΪ ΕΡΙΛΝΤΑ – 3000μ βάδην – 19΄10’’ 3. ΔΗΜΑ ΔΑΝΑΗ – ύψος – 1.38 μ                                    4. ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑ ΑΝΤΙΓΟΝΗ – ύψος – 1.38 5. ΜΠΛΑΤΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – δισκοβολία – 35.00μ     6. ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – τριπλούν – 11.05μ 7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – 1000μ – 3΄38’’                 8. ΚΑΡΤΕΖΙΝΗ ΣΤΕΛΛΑ – σφαιροβολία – 10.07μ

9. ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ80μ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ (ΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΚΑΤΣΑΪ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡ,ΘΩΜΑΪΔΟΥ)

ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΚΤΑΔΑ

1. ΝΑΣΣΗ ΣΟΦΙΑ – 4η – σφαιροβολία – 9.78μ                 2. ΝΑΣΣΗ ΣΟΦΙΑ – 4η – ακοντισμός – 27.80 3. ΣΒΑΡΝΙΑΣ ΠΛΑΤΩΝ – 4ος – 80μ – 10’’32                    4. ΙΣΠΟΓΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ – 4ος – 150μ – 18’’.50 5. ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – 4ος – 300μ – 41’’50            6. ΜΠΕΛΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – 4ος – σφαίρα – 12.60μ 7. ΝΙΚΟΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ – 4ος – δισκοβολία – 32.50μ       8. ΚΑΡΤΕΖΙΝΗ ΜΑΡΙΝΑ – 5η – ακοντισμός – 23.70μ 9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤ. – 5η – 150μ – 22’’50         10. ΤΡΑΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ – 5ος – 300μ. – 44’’50 11. ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΛ. – 5η – σφαιροβολία – 9.50    12. ΜΑΝΙΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ – 5ος – δισκοβολία – 29.50μ 13. ΑΧΜΕΤΑΪ ΜΕΓΚΙΝΑ – 5η – 3000μ βάδην-19΄30’’       14. ΤΣΟΥΤΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ – 6η–3000μ βάδην-19΄.45’’ 15. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ-7ος-1000μ-3΄10’’             16. ΒΡΥΩΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – 7ος–σφαιροβολία – 10.97μ 17. ΦΟΥΝΤΟΓΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ-7η-1000μ-3΄36’’         18. ΝΙΚΟΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ – 7ος – ακοντισμός – 36.50μ

19. ΚΟΡΔΑ ΕΛΕΝΗ – 7η – 3000μ βάδην – 20΄30’’

Β Α Θ Μ Ο Λ Ο Γ Ι Α

Φ.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ      174 Α.Γ.Σ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                   168 Ε.Κ.Α. ΔΩΔΩΝΗ                           56 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΡΤΑΣ                53 ΗΡΑΚΛΗΣ ΦΙΛΛΙΑΤΩΝ            38 ΠΡΩΤΕΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ    37 ΠΡΟΟΔΟΣ ΑΡΤΑΣ                       22 ΣΟΥΛΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ               21 ΦΑΝΑΡΙ                                         17 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΡΤΑΣ                   8 Α.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ                             6 ΛΟΥΡΙΩΤΙΚΟΣ                               5

Σ.Κ.Α. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                      3

ΤΟ Δ. Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ