2009 Απριλίου 4 : Prevezasports.gr – Η αθλητική σας ενημέρωση για το νομό Πρέβεζας

Α.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ-Α.Ο. ΝΕΑΣ ΒΥΣΣΑΣ 3-0 Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με τεράστιο βαθμολογικό ενδιαφέρον  που το παρακολούθησαν πολλοί φίλοι του βόλεϊ ο Α.Ο. Πρέβεζας πέτυχε σπουδαία νίκη απέναντι στον Α.Ο. Νέας Βύσσας με 3-0  σετ. Ο Α.Ο. Πρέβεζας μετά την πολύ μεγάλη νίκη που πέτυχε έκανε ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην Β΄ Εθνική κατηγορία, ενώ η ομάδα της Νέας Βύσσας κατά πάσα πιθανότητα αποχαιρέτα την κατηγορία. Τα σετ του παιχνιδιού ήταν 25-23 (1-0), 25-21 (2-0) 25-16 (3-0), Διαιτητές: Παπασταθόπουλος(Αχαΐας), Γκόλφης(Πελοποννήσου), Αθανασόπουλος(Ηπείρου) με πολλά λάθη σε βάρος του Α.Ο. Πρέβεζας. Α.Ο. ΠΡΕΒΕΖΑΣ(Ζήσης): Ντελής, Τσώνης, Τζίμας, Τσίρης, Μπέλλος, Τσεκούρας, Λαινάς, Ζήσης, Οικονόμου, Βρυώνης. Α.Ο. ΝΕΑΣ ΒΥΣΣΑΣ(Βλασακίδης): Αγγελακούδης, Παρασκευαίδης, Μαρκίδης,Γκαιντατζής, Πεντίδης, Προδρομίδης, Παγωνίδης, Σιδερίδης. ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ ΖΗΣΗΣ (προπονητής Α.Ο.Π.):  Ήταν μια νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας. Ο αγώνας ήταν κρίσιμος και αυτό λειτούργησε ανασταλτικά στο να παίξει η ομάδα καλό βόλεϊ. Στα κρίσιμα σημεία όμως του αγώνα αντιδράσαμε σωστά και καταφέραμε να κάμψουμε την αντίσταση της αντίπαλης ομάδας και παρά την εις βάρος μας διαιτησία των Πατρινών διαιτητών. Η ομάδα αυτή έχει ψυχή και πάθος και το αποδεικνύει σε όλα τα κρίσιμα παιχνίδια.

ΣΑΚΚΟΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α.Ο. ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ 0-3 ΔΟΞΑ ΩΡΩΠΟΥ-ΠΑΣ ΣΦΑΚΙΩΤΕΣ 0-1 Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 0-1 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ-Α.Ο. ΚΑΛΑΜΙΤΣΙΟΥ 0-3 α.α. Α.Ο. ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΣ-Α.Ο. ΜΥΤΙΚΑΣ 2-1 ΑΡΗΣ ΖΑΛΟΓΓΟΥ-ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ 2-0 ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ-Α.Ο. ΣΥΒΡΟΣ 1-0 ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ αύριο

Ολοκληρώθηκε χθες με χαλάρωμα η προετοιμασία της Πρέβεζας για την αυριανή αναμέτρηση με τον Εθνικό Κατερίνης. Περισσότερα