2009 Φεβρουαρίου 8 : Prevezasports.gr – Η αθλητική σας ενημέρωση για το νομό Πρέβεζας

Την ήττα γνώρισαν ο Θρίαμβος Λούρου και Αμβρακικός απόψε στο πλαίσιο της αγωνιστικής του 5ου ομίλου

ΑΡΑΧΘΟΣ ΠΑΧΥΚΑΛΑΜΟΥ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ 1-0

Μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του πραγματοποίησε σήμερα ο Θρίαμβος Λούρου χωρίς όμως να τα καταφέρει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον Άραχθο Παχυκαλάμου. Το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού πέτυχε ο Παπαγιάννης στο 15΄ ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ένα δοκάρι στο 2΄ με κεφάλια του Λώλη και ένα χαμένο πέναλτι με τον Νταλάκα στο 87΄ που απέκρουσε ο Λάσκαρης.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Λάσκαρης, Μπέλος, Τζώρας, Μπάκας, Κούσης, Σακκάς, Βλάχος, Μπρούβας(70΄ Κάτσινος Δ.), Ζιάκας, Φέκας(82΄ Μπαμπάλιανης), Ναστούλης Σ.

ΑΡΑΧΘΟΣ:Κατερίνης, Ζίγκηρης, Καλόγηρος, Βασιλάκογλου, Γούλας, Ευταξίας, Μπούρμπος, Λώλης, Παπαγιάννης(88΄ Καρίνος), Νταλάκας(89΄ Παππάς).

ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ-ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ 2-0

Δεν τα κατάφερε σήμερα ο Αμβρακικός Βόνιτσας να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από τις Φυτείες και γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0. Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Λαυράνος στο 2΄ με πέναλτι και ο Πασάς στο 87΄ με σουτ.

Μεγάλη νίκη πήρε σήμερα μέσα στην Πάργα ο Τηλυκράτης στο μεγάλο ντέρμπυ της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε ο νεαρός Κολόκας με πλάσε στο 81΄ και στο 83΄ ο Απόλλων είχε δοκάρι με τον Νταή.

Άριστη ήταν η διαιτησία του κ. Τελιάκη από την Κοζάνη ο οποίος απέβαλε τον Μελισινό στο 90΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Μπάμπης, Αηδόνης, Κολοκούρας, Παπαδόπουλος Κ., Γεράκης, Ζήσης, Δέστας(72΄ Νταής), Καψιώτης(89΄ Τσάνης), Ντόκος, Καρακίτσος, Λιάλιος(61΄ Μώκος).

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ:Λιάσκος, Λιάσκος Κ., Μελισινός, Σαλαπάτας(76΄ Κολόκας), Βάλβης, Χριστοδούλου, Δήμας, Κτενάς, Σιδηρόπουλος(89΄ Γούλας), Γεωργάκης, Βαρτζιώτης(81΄ Ζαβιτσάνος).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑ-ΑΕΣ ΜΑΡΑΝΤΟΧΩΡΙΟΥ 4-0

Ελαιόφυτo- ‘Oλυμπος  3-2 Ακαρνανικός – Αμβρακικός Βόνιτσας 2-0 Πίνδος- Κρόνος Αργυράδων 3-0 α.α Ναυπακτιακός Αστέρας – Α.Ε. Γιάννενα 1-0 Αραχθος Παχυκαλάμου- Θρίαμβος Λούρου  1-0 Βολίς- Δόξα  2-1 Ανατολή Ιωαννίνων- Θεσπρωτός 0-1

Απόλλων Πάργας- Τηλυκράτης  0-1

ρεπό: Σκουφάς

Με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός Φιλιππιάδας πήρε σπουδαία βαθμολογικής νίκη σήμερα απέναντι στον Θερμαϊκό. Περισσότερα

Πολύ ανώτερη παρουσιάστηκε η Πρέβεζα από την Αναγέννηση Γιαννιτσών και κατάφερε να φύγει με τους βαθμούς της νίκης από μια πολύ δύσκολη έδρα. Περισσότερα

Σπουδαίες νίκες για ΠΑΣ Πρέβεζα και Εθνικό Φιλιππιάδας . Η Πρέβεζα νίκησε 2-0 εκτός έδρας τα Γιαννιτσά και στο Δημοτικό Στάδιο της Άρτας ο Εθνικός επιβλήθηκε 2-0 επί του Θερμαϊκού.

Σημαντικά αποτελέσματα και για του δύο παίρνοντας βαθειά βαθμολογική ανάσα.

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ αργότερα…

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, που είχε διακοπη ηλεκτρικού ρεύματος, ο Α.Ο.Πρέβεζας πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη απέναντι στον Ηρακλή Ιωαννίνων με σετ. Τα σετ ήταν 25-19(1-0), 25-21(2-0), 25-19(3-0).

Διαιτητής Μπαλτζώης(Άρτας), Σταμάτης(Αιτωλοακαρνανίας), Γρηγορίου (Αιτωλοακαρνανίας).

Α.Ο.ΠΡΕΒΕΖΑΣ(Ζήσης): Μπράγια, Πεπόνη, Παυλίδου Ε., Ντελή, Δημητρίου, Ροντογιάννη, Καραμανίδη, Σάκκου, Βερίκιου, Οικονόμου,Παυλίδου Ευθ.

ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ(Ζώγος): Μπούκα, Αναστασίου, Φασούλη, Δερμιτζάκη, Καραγιανοπούλου, Ζαβογιάννη Ε., Παππά-ζωη Π., Καρυοφύλη, Ζώη, Μαγκλάρα, Ζαβογιάννη Α.

The Flash Player and a browser with Javascript support are needed..